Je naozaj ťažké si každý deň udržiavať dokonalú starostlivosť o pokožku tváre - existuje veľa značiek, zložení a špecifických problémov, nad ktorými sa treba zamyslieť pri výbere správnych produktov. Ale namiesto toho, aby sme sa pokúšali zúžiť možný výber kandidátov na účinnú starostlivosť o pleť, môžeme vyskúšať najchytrejší nový trend: multi-masking.

 

"Multi-masking je v skratke používanie viacerých másk na tvár alebo ich vrstiev súčasne na pokožke, aby sa naraz bojovalo proti jej rôznym problémom," vysvetľuje Cecilia Wongová.

 

Keďže len veľmi málo ľudí má konzistentný, čiže rovnaký typ pokožky pleti – niektorí ľudia majú v určitých oblastiach pokožku mastnejšiu, zatiaľ čo zase v iných majú suchšiu alebo jemnejšiu pokožku - umožňuje Vám to efektívne liečiť rôzne problémy, a nie uchýliť sa ku liečeniu všetkých problémov pomocou jedného jediného produktu.

 

Takže, ako zistím, ktoré masky by som mal/mala používať? Tu sú štyri šikovné kombinácie na boj s najbežnejšími útrapami s pleťou.

 

Maska 1: Rozjasňujúca maska na matnú pokožkú

Jemné čiary, ryhy či línie, opuchnuté očí a matná pokožka sú veľkým problémom u všetkých ľudí, ktorí prirodzene starnú, majú nedostatok spánku alebo sú obklopený negatívnym environmentálnym prostredím, ako je znečistenie ovzdušia. Skúste sa teda porozhliadnuť po takých maskách, ktoré zvyšujú plnosť Vašej pokožky a zároveň exfoliujú a rozjasňujú pleť. "Masky s vitamínom C sú skvelé pre zjasnenie a nápravu kože," radí Monique Romatowski z New Yorku Haven Spa.

Maska 2: Vyváženie kombinovanej pokožky tváre

Keď je vaša T-zóna (nos, čelo a brada) mastnejšia alebo olejovitá a Vaše líca majú viac suchú pokožku, je ťažké nájsť výrobky, ktoré efektívne pracujú na oboch častiach tváre, takže je lepšie použiť rôzne produkty na rôznych miestach. "Pre suchú pokožku používajte masky s vysokým obsahom hydratačných látok a zložkami udržujúcimi vlhkosť," hovorí Dr. Julia Tzu z Dermatológie Wall Street v New Yorku. "Pre mastnejšiu pleť vyberte masky s kyselinou salicylovou, hlinkou alebo dreveným uhlím."

Maska 3: Upokojujúca maska na pokožku tváre

Po dlhom pracovnom týždni alebo mimoriadne stresujúcom období môže vaša pokožka vyzerať zvráskavene, nepríjemne, sucho a nevýrazne, pre tento prípad Romatowski odporúča použiť masky s vysokým obsahom antioxidantov a kyseliny hyalurónovej.

Máte pery vypriahnuté ako Sahara? Vyskúšajte masku na pery a potom ich prejdite ešte balzamom na pery bohatým na hydratáciu. Napríklad náš dlhoročný overený tip na suché pery je každovečerná hydratácia krémom Nivea. Ak sú škvrny na pleti ďalším problémom, Dr. Tzu odporúča skúšať masku s kyselinou salicylovou a benzoylperoxidom. 

Maska 4: Upokojujúca citlivá, červená koža

Mnoho ľudí zažíva začervenanie pokožky líc, ale nie zvyšku tváre. "Skúste si nájsť upokojujúcu masku s ukľudňujúcimi prísadami, ktoré Vašu pokožku nedráždia, ako je harmanček alebo aloe vera," hovorí Wong. "Upokojujú podráždenie a začervenanie a zároveň hydratujú." Pridajte výživnú masku v T zóne, aby ste udržali zvyšok pokožky jemný a zdravý.

Je čas na Multi-masking! Čo si myslíte o spôsobe Multi-masking? Hlúposť alebo super efektívnejšie využitie? Nechajte nám v komentári Váš tip na používanie rôznych másk na rôznych oblastiach tváre.