Kyselina hyalurónová. Znie desivo, pričom je kľúčom ku hladkej, bezchybnej a hydratovanej pleti.

 

Kyselina hyalurónová. Môže to znieť ako niečo, čo nechcete, aby sa v blízkosti vašej tváre ocitlo (všetci sme mali lekcie chémie v škole, ...).

 

Čo ak by sme vám povedali, že v skutočnosti je kľúčom k hladkej, bezchybnej a hydratovanej pleti?

 

V skutočnosti naše vlastné kožné bunky v snahe udržať úroveň hydratácie produkujú kyselinu hyalurónovú prirodzene. 'HA (kyselina hyalurónová) je rozhodujúca pri udržiavaní hydratácie pokožky,' hovorí doktor estetickej medicíny Maryam Zamani. Povrchovo aplikovaná HA, pomáha hydratovať pokožku a udržiavať vlhkosť čím funguje ako zvlhčovadlo pokožky.

 

Znie to celkom skvelo, že? Tu je všetko, čo potrebujete vedieť o hrdinke v starostlivosti o pokožku, ktorou je kyselina hyalurónová. Jednoznačne Vám ju odporúčame zaradiť do vašej bežnej skrášľovacej rutiny. Ak ste samozrejme ešte tak neurobili.

 

Čo je kyselina hyalurónová?

„Kyselina hyalurónová (ktorá sa môže ukrývať na štítkoch niektorých prípravkov v starostlivosti o pleť ako HA) sa prirodzene vyskytuje v ľudskom tele,“ hovorí Dia Foley zo spoločnosti Indeed Labratories. Látka pôsobí ako magnet pre vlhkosť, pomáha jej Vaším bunkam udržať toľko, koľko je len možné, aby sa vaša pokožka cítila hydratovaná, bacuľatá a zdravá.

 

Teraz trošku vedy... len jeden gram kyseliny hyalurónovej má pôsobivú schopnosť zadržať až šesť (áno, šesť) litrov vody. Pridajte k tomu super inteligentnú schopnosť regulovať túto vlhkosť v samotných bunkách, aby ste ich prebytočná voda neničila a máte jednu geniálnu zložku.

 

Prečo je kyselina hyalurónová nevyhnutná pre vašu pleť?

Ak vaša pokožka ešte nevyužíva výhody kyseliny hyalurónovej, rozhodne by ste to mali zmeniť,  pretože:

1. Ak je pokožka dostatočne hydratovaná, cíti sa super-mäkká, bacuľatá a “vankúšová” a vyzerá oveľa žiarivejšie.

 

2. Pokožka je hydratovaná, línie a vrásky (aj tie hlbšie) sa zdajú byť zmrštené, takže je to skvelá zložka pre tých, ktorí majú starnúcu pleť.

 

3. Funguje zázračne na všetkých. „Kyselina hyalurónová funguje na akýkoľvek typ pleti,“ hovorí Dia Foley, „dokonca aj na citlivú, mastnejšiu alebo dehydrovanú pokožku“.

 

4. Nedávne výskumy naznačujú, že kyselina hyalurónová má tiež antioxidačné vlastnosti, čo znamená, že môže pôsobiť ako štít pred voľnými radikálmi, ktoré nedokážeme len tak ovplyvniť ako  napr. znečistenie a iní agresori.

Je kyselina hyalurónová bezpečná?

ÁNO!

 

Nenechajte sa odradiť názvom, pretože na rozdiel od niektorých kyselín, kyselina hyalurónová neodstraňuje pokožku ani nespôsobuje žiadne poškodenia.

 

„Je iná ako niektoré kyseliny, ktoré sa používajú na odlupovanie,“ uvádza Dr. Zamani. Kyselina hyalurónová je prírodná a silná látka viažúca na seba vlhkosť, čím dodáva potrebnú hydratáciu tam, kde ju vaša pokožka potrebuje najviac.

 

Ako zistím, či moja pleť potrebuje viac kyseliny hyalurónovej?

Ak sa obávate starnutia:

Ako starneme, množstvo kyseliny hyalurónovej, ktoré produkujú naše kožné bunky, sa začína znižovať a bunkový obrat môže byť pomalý - to je, keď línie, vrásky a hrubé čiary majú tendenciu robiť svoj debut.

 

Takže, ak chcete zachovať mladistvý lesk, začlenenie kyseliny hyalurónovej do vašej starostlivosti o pleť proti starnutiu je určite veľmi dobrý nápad.

 

"Vlhkosť pokožky môže výrazne klesať, počas starnutia," hovorí Dia z Indeed Laboratories. To spôsobuje, že pokožka stráca pružnosť a objavujú sa na nej známky stárnutia. Ale kyselina hyalurónová pôsobí ako dokonalý a nezameniteľný nápoj pre zachovanie mladistvého vzhľadu vašej pokožky, “hovorí Dia.

 

Ak je vaša pokožka dehydratovaná:

Na rozdiel od suchej pokožky môže byť dehydratovaná pokožka “prepchaná” líniami, čiarkami a vráskami a má tendenciu vyzerať matne. Často v miestach pokožky, kde pociťujete istú drsnosť alebo citlivosť, je miesto, kde sa kyselina hyalurónová vytvára.

 

„Je naozaj výnimočná až zázračná, pretože má schopnosť zadržať až 1000-násobok vody na svoju hmotnosť,“ uvádza Dr. Zamani, takže dokáže udržať a uzamknúť vlhkosť na jednom mieste a pri  dehydrovaní určitej časti pokožky škvrnu, či vrásku okamžite a kumulatívne vyplniť a zásobuje vodou počas celého dňa.

 

Výrobky s kyselinou Hyalurónovou, ktoré potrebujete vo svojom živote.

 

 

EVELINE Facemed+ 100% kyselina hyaluronová - sérum 18ml

 

 

Delia sérum na tvár 100% Kyselina hyalurónová 10ml