Povedzme si to narovinu. Umývať si vlasy každý deň je popri všetkých aktivitách časovo veľmi náročné, až nemožné. Predsa len umytie so sušením a konečnými úpravami účesu vie zobrať z nášho dňa niekedy aj hodinu. Práve preto je jednoduchým a veľmi účinným riešením suchý šampón. Suchý šampón bol vytvorený aby nasiakol prebytočné oleje a mastnotu, pričom zanecháva vlasy čisté, s čerstvou vôňou, skvelým pocitom a zároveň zachová prirodzenú farbu vlasov. Je super riešením, ktoré predĺži interval medzi každodenným umytím vlasov. Jeho použitie snáď nemôže byť jednoduchšie: stačí nastriekať, vmasírovať a vyčesať. Suché šampóny sú naozaj populárne a veľmi obľúbené pomôcky pre dámy až natoľko, že zaplavili trh.

Ak chcete, aby Vaše vlasy vyzerali hustejšie a súčasne čistejšie, prečítajte si ďalej tento článok.

 

Krok 1: Prečešte si vlasy.

Čím menej sú Vaše vlasy zamotané, tým je účinok lepší. Ak máte prirodzene kučeravé vlasy, jednoducho prstom alebo hrebeňom rozdeľte a vyčešte veľké uzly.

Nikdy nepoužívajte suchý šampón na vlhké alebo navlhčené vlasy.

 

Krok 2: Naneste šampón na suché vlasy pozdĺž korienkov.

Začnite po častiach, vlasy zdvihnite a rovnomerne suchý šampón aplikujte na korienky vlasov. Pokúste sa vyhnúť pokožke hlavy a zamerať sa na vlasy.

Vždy nechajte suchý šampón pôsobiť mimo vody alebo vlhkého prostredia aspoň 2 minúty.

 

Krok 3: Vmasírujte ho.

Po aplikovaní suchého šampónu si vlasy znova prečešte alebo vysušte fénom, aby sa prášok rovnomernejšie usadil.

 

Ako dlho môžem suchý šampón používať bez umytia vlasov?

Po 3 dňoch používania by ste mali dopriať vlasom klasickú sprchu. Pokožka hlavy môže začať svrbieť a celkový vzhľad objemu a čistoty vlasov sa postupne vytratí.

 

Rôzne druhy suchého šampónu

Druhy suchých šampónov sú vytvorené pre rôzne odtiene farby vlasov a rôzne typy vlasov.

Niektoré sú určené na pridanie objemu, niektoré na osvieženie, a iné zasa aby vlasy vyzerali čistejšie a zdravšie. Niektoré majú vôňu, iné sú vyrábane bez vône. Avšak, mnohé z nich sú pre viacero účelov použitia a tak spĺňajú všetko potrebné.

Ak chcete nájsť tú najlepšiu možnosť suchého šampónu, rozhodnite sa, ktoré faktory sú pre Vás najviac dôležité.

 

Sprej alebo prášok?

Suchý šampón sa vyrába v podobe aerosólu (spreju) alebo prášku a oba fungujú rovnakým spôsobom. Ktorú verziu sa rozhodnete použiť je podľa Vašich osobných preferencií. Niektoré ženy milujú aerosóly, pretože môžete nasmerovať sprej a vytvoriť tak rovnomernejšie vrstvy. Iné preferujú suchý šampón v práškovej forme, pretože sa ním menej plýtva. Odporúčame vyskúšať si obidve a rozhodnúť sa, čo Vám najlepšie vyhovuje.

V širokej ponuke sortimentu máme aj pánsky zmatňujúci suchý šampón, ktorý osviežuje účes s texturujúcim efektom. 

Podeľte sa s nami o Vaše skúsenosti s používanim suchého šampónu.