Čo by sme mali o prírodnom arganovom oleji vedieť?           

Veľmi pôvabné a lichotivé označenie arganového oleja vo svete  ako „tekuté liečivé zlato“ alebo „zázračný olej“ nie je len tak pre nič za nič. Arganový olej je totiž vo svete čoraz väčším hitom a stáva sa stále viac a viac obľúbeným v kozmetickom priemysle pre jeho širokú škálu výhod!

 

Arganový olej sa získava z jadier arganového stromu, ktorý sa nachádza hlavne v Maroku. V minulosti si berberské ženy z Maroka arganový olej spracovávali stlačením orechov plodu z arganového stromu a potom olej používali ako kozmetický prostriedok na vlasy, kožu alebo aj ako nejaké „oživenie“ všedného kúpeľa. Arganový olej im taktiež poslúžil aj na kulinárske a liečebné účely.

 

V poslednej dobe tento legendárny olej vytvoril rozruch v kozmetickom priemysle , pretože obsahuje bohaté množstvo vitamínu E, antioxidanty, mastné kyseliny, karotenoidy, steroly, polyfenoly, kyselinu ferulovú a skvalén. Tieto silné prvky pomáhajú pri hojení kože, znižujú zápal a bojujú proti voľným radikálom. Jednoduchý spôsob, ako používať arganový olej, je jeho aplikácia do suchých oblastí pokožky, vlasov alebo nechtov.

 

Prečo používať arganový olej v opaľovaní?

Arganový olej je čisto organický s anti-aging vlastnosťami, ktoré pomáhajú posilniť poškodené vlasy, redukujú vrásky, odstraňujú akné, liečia suchú pokožku alebo vyrážky a zmenšujú veľkosť pigmentových či vekových škvŕn. Vytvára tiež silnú bariéru proti negatívnym vplyvom slnečného žiarenia, čim chráni štruktúru pokožky.

 

 

Už pred začatím opaľovania je potrebné pokožku pripraviť. Ak chcete získať opálenie rýchlejšie, budete musieť použiť arganový prípravok s nízkym SPF, ale napriek tomu by ste sa mali ubezpečiť, že máte aspoň nejakú ochranu SPF pred slnečným žiarením.

Silu ochranného faktora vyberajte v závislosti od intenzity a dĺžky opaľovania. Ak máte pokožku aspoň mierne opálenú, môžete použiť prípravok s nižším SPF. Ak je to vaša prvá dávka slnka v tejto letnej sezóne, zvoľte SPF 15, aby ste sa vyhli spáleniu. Vytvoriť krásne, dlhotrvajúce a hlavne zdravé, áno ZDRAVÉ opálenie vyžaduje nielen výber ale aj dômyselné rozotretie arganového opaľovacieho prípravku. Je už na Vás, či použijete olej, mlieko alebo maslo, koncentrát arganového oleja sa veľmi nelíši, záleží to už len od Vaších preferencii, my napríklad milujeme arganové masla :) kvôli ich vôni, príjemnému rozotieraniu a trošku vyššej koncentrácii, čiže kvalite. U všetkých je avšak potrebné aby ste ich poriadne rozotreli a arganový prípravok sa tak mierne vmasíroval do pokožky a zaúčinkoval a aktivoval tak množstvo výhod, ktoré ponúka. Pri opaľovaní, Vám arganový olej poskytne priamo pomoc pri upokojovaní pokožky, taktiež môžu jemne vyblednúť aj jazvy. Zaručene počas aj opaľovaní udrží hydratáciu a podporí obnovu kožných buniek. Prípravok na opaľovanie s Arganovým olejom sa tiež používa na vytvorenie dlhodobejšieho, hlbšieho, rýchlejšieho opálenia a zamedzenia negatívnych vplyvom slnečného žiarenia. Pokožka bude hladšia a menej suchá od slnečného žiarenia.

 

Ďalšie výhody arganového oleja:

  • Pokožka bude zdravšia  a póry sa zmenšia
  • Rýchlo sa vstrebáva, nie je mastný, je vhodný na použitie v okolí jemnej očnej oblasti
  • Pomáha predchádzať striám a zlepšuje pružnosť pokožky
  • Upokojuje kožné bunky
  • Prírodný olej, ktorý hydratuje pokožku a dopĺňa stratenú vlhkosť
  • Pomáha pri suchej pokožke aj popraskanej pokožke
  • Bohatší ako olivový olej o vitamín E, takže je neuveriteľne upokojujúci